Usain Bolt győztes és villám fotója internetes őrületet vált ki

Kategóriák

Kiemelt Termékek

Az interneten vírussá vált az a fotó, amelyen Usain Bolt megnyerte a 2013-as moszkvai atlétikai világbajnokságot, miután a sprinter egy csodálatos villám kíséretében befejezte a versenyt.

Csak néhány embernek lenne szüksége Usain Bolt bemutatására. Ő a leggyorsabb sprinter a Földön, 100 méteres versenyt mindössze 9.58 másodperc alatt futott le. Ez a világrekord, és még senki sem jutott közel ehhez az időhöz.

Bolt számos érmet és címet nyert. Miután megnyerte a versenyt, mindig „villámcsapást” jelent. Olyan, mint egy előre meghatározott név, és teljes mértékben kihasználja.

photo-of-usain-bolt Fotó: Usain Bolt nyert és villám kiváltja az internetes őrületet

Usain Bolt fotója, amely vírusos lett az interneten. Két villám csapódott a moszkvai 100 méteres döntő során. Kredit: Olivier Morin / AFP.

Usain Bolt a várakozásoknak megfelelően 100 méteres döntőt nyert a 2013-as moszkvai atlétikai világbajnokságon

Mivel a 2013-as moszkvai atlétikai világbajnokság zajlott, a világ a 100 méteres döntőre várt. Kíváncsiak voltak, hogy Bolt képes lesz-e visszanyerni címét, miután kiesett a 2011-es atlétikai világbajnokságról, amelyre a dél-koreai Daegu-ban került sor.

Ezúttal a sprinter nem „érte el” a hamis rajtot. Bár nem tartozik a leggyorsabb futók közé nagyon rövid távokon, a verseny első 40 vagy 50 métere után helyrehozza az elvesztett intervallumot. Akárhogy is, Bolt újabb döntőt nyert, mint mindenki várta, köszönhetően a 9.77 másodperces időnek.

Olivier Morin fényképet készített Usain Boltról, amelynek villámcsapásai domináltak a háttérben

Eddig semmi szokatlan, kivéve a heves esőzést és zivatart, amely befolyásolja a sportolók teljesítményét. A verseny rajtja előtt az Agence France Presse fotósa, Olivier Morin észrevette, hogy villámok világítják meg az eget, ezért úgy döntött, hogy öt kamerát állít fel, amelyek főként Bolt sávjára koncentrálnak.

Ezenkívül a tapasztalt objektívesek úgy gondolták, hogy jó lenne kipróbálni Usaint ugyanabba a keretbe, mint egy villámot. Miután kikérte a fényképeket a távoli kamerákról, Morin végignézte a felvételeket, de semmi különöset nem talált.

Minden megváltozott, amikor megérkezett az ötödik kamera fotóihoz. A kis indexképet nézve nem derült ki a „pár csavar”, de a fénykép kinyitása után „ooooo!”

Ott volt! Usain Bolt egy gyönyörű villámmal, amely megvilágította az eget, megnyerte a versenyt. Ennél jobb nem is lehet, ez egy "az életben egyszeri" fotó - emlékeztet a fotós.

Kilencvenkilenc százalék szerencsén múlott, egy százalék az én munkám volt - mondta a fotós

Olivier Morin azt állítja, hogy minden a szerencsén múlik. Hozzátette, hogy munkája abból állt, hogy beállította a kamerát, keretezte a fényképet, és megnyomta az exponáló gombot a távirányítón. Ez csak a fénykép 1% -a, míg a többi 99% a „szerencsén” múlik.

Bizonyos, hogy két „csavar” egyetlen keretben egyedülálló eddig, és az internet megőrült rajta. A teljes történet az AFP tudósítóinak hivatalos honlapján érhető el, ahol a fotós hálás, hogy lehetősége van egy csodálatos kép elkészítésére.