Снимка на победата на Юсейн Болт и мълния предизвиква уеб мания

Категории

Продукти за подпомагане против стрес

Снимка на Юсейн Болт, спечелил Световното първенство по лека атлетика в Москва през 2013 г., стана вирусна в мрежата, след като спринтьорът завърши състезанието, придружен от прекрасна мълния.

Има само няколко души, които биха се нуждаели от представяне на Usain Bolt. Той е най-бързият спринтьор на Земята, като е изминал 100-метрова надпревара само за 9.58 секунди. Това е световният рекорд и никой дори не се е доближил до този момент.

Болт спечели множество медали и титли. След като спечели състезание, той винаги прави поза „мълния“. Това е като предопределено име и той се възползва напълно от него.

photo-of-usain-bolt Снимка на Usain Bolt печеливша и мълния задейства уеб манията Exposure

Снимка на Юсейн Болт, която стана вирусна в мрежата. Две мълнии удариха по време на финала на 100 метра в Москва. Кредити: Olivier Morin / AFP.

Юсейн Болт спечели финала на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва 2013, както се очакваше

Докато течеше Световното първенство по лека атлетика в Москва през 2013 г., светът чакаше финала на 100 метра. Те бяха любопитни да разберат дали Болт ще успее да си върне титлата, след като е елиминиран от Световното първенство по лека атлетика през 2011 г., което се проведе в Тегу, Южна Корея.

Този път спринтьорът не е „постигнал“ фалстарт. Въпреки че не е сред най-бързите състезатели на много къси разстояния, той възстановява изгубения интервал след първите 40 или 50 метра от състезанието. Така или иначе, Болт спечели нов финал, точно както всички очакваха, благодарение на времето от 9.77 секунди.

Оливие Морен засне снимка на Юсейн Болт с мълния, доминираща на фона

Засега няма нищо необичайно, освен проливния дъжд и гръмотевична буря, засягащи представянето на спортистите. Преди старта на състезанието, фотографът на Agence France Presse, Оливие Морен, беше забелязал, че мълниите осветяват небето, затова той реши да настрои пет камери, фокусирани най-вече върху лентата на Болт.

Освен това опитните обективи смятаха, че би било хубаво да опитате да уловите Юсейн в същия кадър като мълния. След като извади снимките от отдалечените камери, Морин прегледа снимките, но не намери нищо особено.

Всичко се промени, когато той пристигна на снимките на петата камера. Гледането на малката миниатюра не разкри „двойката болтове“, но след отваряне на снимката той отиде „ооооо!“

Ето го! Юсейн Болт печели състезание с великолепна мълния, осветяваща небето. Не може да стане по-добре от това, това е снимка „веднъж в живота“, припомня фотографът.

Деветдесет и девет процента бяха на късмет, един процент беше моя работа, каза фотографът

Оливие Морен твърди, че всичко зависи от късмета. Той добави, че работата му се състои от настройка на камерата, рамкиране на снимката и натискане на бутона на затвора на дистанционния спусък. Това е само 1% от снимката, докато останалите 99% се свеждат до „късмет“.

Със сигурност наличието на два „болта“ в един кадър е уникално досега и интернет е полудял по него. Пълната история е достъпна на официалния сайт на кореспонденти на AFP, където фотографът е благодарен за възможността да заснеме невероятно изображение.